Originálne 3D efekty s jedinečnou technológiou v rámci Slovenska, Česka a Rakúska

Či už sa plánujete odlíšiť od konkurencie alebo jednoducho vytvoriť štýlový obal či etikety, otvárame vám svet nových možností, ktoré nemajú v okolí konkurenciu.

Do našej polygrafickej rodiny pribudol jedinečný stroj, ktorý dokáže robiť parciálne 3D lakovanie a 3D razbu bez použitia štočkov a sít.

Je to absolútna novinka na svetovom trhu, ktorá miesto sita na sieťotlač alebo štočkov na razbu, používa špeciálne trysky, ktoré nanesú potrebný dizajn s požadovaným nánosom (výškou laku alebo razby) podľa grafických podkladov a vedia pracovať aj s variabilnými dátami.

Možnosti povrchovej úpravy

Ako už názov napovedá, pomocou tejto technológie dostanú Vaše etikety 3D rozmer. Či už dobre známy 3D lak, ktorý je bežne používaný napríklad na vínových etiketách, vám s našou novou technológiou rozviaže ruky a už nebudete nútení kupovať na každý dizajn osobitné sito, ale môžete (napríklad pri vínach) vylakovať každú odrodu jedinečným dizajnom a nebude vás to stáť ani cent navyše. Príklad: firma Veselý Čaj mala pôvodne na svojich čajoch vylakované iba logo (na všetkých etiketách rovnaké), vďaka našej technológii sme okrem loga vylakovali aj názov na každom čaji. Pri jednej objednávke to tvorilo 19 rôznych lakovaných dizajnov, kde by pri konvenčnej technológií museli vyrobiť 19 sít na lakovanie (jedno cca 120€ – 140€) a u nás tieto náklady kompletne odpadli. (viď príloha).

 

Toto isté platí aj pre 3D razbu, kde každá edícia produktu môže mať nový dizajn razby, prípadne môžete kombinovať aj viac dizajnov razby na niekoľkých etiketách (ak má etiketa rovnaký rozmer) a rátame to ako jeden počet, čo zníži celkovú cenu.

Na aké produkty môžete využiť 3D lak?

Spolupracujeme so všetkými odvetviami a často dostávame dopyty či už ide o potlač na flaše či obaly produktov, ktorým chcú majitelia pridať na hodnote špeciálnym dizajnom.

3D lak a razba vytvára skutočne luxusný vzhľad, ktorý si zákazníci spájajú s vysokou hodnotou. Preto sa bežne stretávame s nasledujúcimi odvetviami, ktoré chcú investovať do tohto špeciálneho prevedenia:

 

Alkoholické nápoje: Od fiaš na whisky po moderný gin, ktorému chcú majitelia dodať prémiový efekt a odlíšiť sa od konkurencie.

Luxusné víno: Všetci vieme, že víno sa môže dramaticky líšiť cenou a bežný konzument len ťažko odlíši kvalitu produktu. Preto sa často rozhoduje aj na základe obalu, hlavne ak ide o prípad darovaného vína. Preto Vás môže malá investícia do prémiového obalu odlíšiť od konkurentov v podobnej cenovej hladine. Môžete si byť istí, že zákazník siahne po Vašej prémiovej flaške.

Craftové pivo: Väčšina craftových pív komunikuje svojim zákazníkom prostredníctvom etikety nejaký príbeh, prípadne ich ponúka ako zberateľské kúsky pre svojich zákazníkov. Tu vďaka špeciálnym efektom prinášajú etikety nové možnosti

Prémiové jedlo: Kvalitný produkt s prémiovými ingredienciami treba podporiť aj kvalitným obalom, ktorý zaujme dnešných náročných konzumentov.

Kozmetika: Po kozmetických produktoch zákazník siaha keď sa chce cítiť výnimočne, dopriať svojej pokožke špeciálnu starostlivosť či sa cítiť krajšie. Preto by mal tento efekt vyžarovať už z obalu kozmetiky.

Zabudnite na obmedzenia pri tvorbe etikety

Ak chcete vytvoriť špeciálny dizajn alebo máte viac druhov produktov, zabudnite na obmedzenie, kde si v rámci šetrenia nákladov musíte v dizajne určiť iba jeden prvok, ktorý bude lakovaný alebo vyrazený, nakoľko pri tejto technológii si môžete dať vyrobiť etikety, kde má každá odroda prípadne produkt, iný prvok razby, či 3D lakovania. Napríklad vinár si vie v razbe alebo laku spraviť každú odrodu a stále neplatí ani za štočky, či sito. Pri konvenčnej technológii by za jeden dizajn zaplatil cca 100€ za štočok alebo 120-140€ za sito na lak. Podotýkam, že výsledná cena pri 3D lakovaní je rovnaká ako pri konvenčných technológiách.

Najvhodnejšie materiály na 3D razbu

3D lak a 3D razba funguje na väčšine samolepiacich materiáloch. Na plastových etiketách je možné dosiahnuť výnimočné detaily, ale tak isto aj papierové vínové materiály sú viac ako vhodné. Tu vám už naše dizajnové štúdio odporučí najvhodnejšie materiály pre vaše potreby a dizajn.

Najvhodnejšie materiály na 3D razbuCena tlače porovnateľná s tradičnými metódami 3D laku

Cena 3D lakovania novou technológiou MGI a klasickými sieťotlačiarskými technológiami je 1:1 a navyše vám odpadávajú investície do sít na 3D lakovanie, čo vám výrazne ušetrí financie.

3D razba je cenovo porovnatelná s konvenčnou 3D razbou. Aj pri razbe odpadávaju náklady na štočky a otvoria vám uplne nové dizajnové možnosti.

Možná tlač už od 1000 kusov

Objem objednávky už pre vás nemusí predstavovať nákladový problém. Nie je nutné objednávať množstvá, ktoré vám zostanú v skladoch zaberať priestor. Ponúkame riešenie. Tlač už od 1000 kusov. Malé firmy a biznisy s obľubou využívajú tlač etikiet v najmenších množstvách. Veľké firmy si však tiež prídu na svoje. Napríklad pri testovaní nových etikiet.

Objednajte si vzorku len za 150 €

Pri záujme vám radi ukážeme vzorky, prípadne vám vieme natlačiť aj vzorky vašich etikiet. Keďže nie je potrebné vyrábať horčíkový štočok, nie ste obmedzení otestovať iba jeden dizajn, ale môžete vyvzorkovať aj viacej variácii.

Potrebujete naštartovať Váš biznis?

Použite jeden z naších kontaktov a radi Vám poradíme.

Kontakty

Litograf s.r.o.
Gogoľová 18
85101 Bratislava

Grafické oddelenie